Dvoububnové sečení RZS121
Dvoububnové sečení RZS121

Dvoububnové sečení RZS121

Pracovní záběr: 121 cm
Sekací nástavec: určený pro pohonné jednotky Panter FD3 a FD5

Katalogové číslo: 01236.010
Výrobce: Dakr
Dodací lhůta: Do 7 pracovních dnů
Na dotaz

Ve spojení s pohonnou jednotkou Panter vytváří nejvýkonnější kombinaci pro sečení velkých pozemků, jako jsou louky a pastviny.  Sekačka RZS121 seká nízkou i vysokou trávu. Žací bubny mají ocelové celoplošné podběhy. Na každém bubnu jsou dva robustní otočné nože, jež jsou speciálně zakaleny aby byly dostečně tvrdé, ale současně nebyly křehké. Žací bubny jsou v místě uchycení nožů prolisovány, aby se zvýšila pevnost bubnů. Každá hřídel žacích bubnů je uložena na dvou místech v robustních ložiscích. Žací bubny jsou poháněny řetězy a převodovkou.

Z převodovky na motor je otáčení přenášeno klínovým řemenem vyráběným německou firmou Optibelt speciálně pro stroj DAKR RZS121. Oproti běžným klínovým řemenům přenáší podstatně vyšší zatížení a navíc bez délkových změn způsobených zahříváním. Klínový řemen mezi motorem a převodovkou omezuje možnost poškození především klikové hřídele motoru i některých dalších drahých dílů stroje při nárazech sekačky do pevných překážek, jako jsou kameny, betonové obrubníky či ocelové trubky.

Díky pohonu žacích bubnů řetězy, se dráhy nožů překrývají ale současně jsou v jedné výšce, protože se nepotkávají. Proto je tráva rovnoměrně posečena, bez takzvaných "kohoutů", které vytváří sekačky, které mají bubny v rozdílných výškách.